Naše služby

Chemické čistění topné soustavy je odborná činnost, kdy se do topení aplikuje látka, která pronikne do usazenin minerálního a korozního původu a provede odstranění oxidu železitého a vápníku z usazenin. Tento způsob dokáže účinně vyčistit topnou soustavu za relativně krátkou dobu.

Topné systémy

Čištění radiátorů a potrubí v topných systémech výrazně snižuje náklady, ale také zajišťuje efektivní vytápění a prodlužuje životnost celého topného systému.

Kotle

Čištění kotlů výrazně snižuje náklady na jejich provoz a zvyšuje tepelný výkon . Pravidelné čištění kotlů navíc prodlužuje jejich životnost a efektivitu.

Bojlery a zásobníky

Čištění bojlerů a zásobníků vody výrazně snižuje náklady na jejich provoz, zlepšuje každodenní provoz těchto zařízení, minimalizuje odstávky celého systému a prodlužuje životnost.

Výměníky

Čištění trubkových výměníků odstraňuje nánosy vodního kamene a usazenin a zabraňuje tak korozi a ucpávání výměníku. Dále pak zabraňuje zvýšení tlakové ztráty a obnovuje teplotu na výstupu vlivem lepšího přenosu tepla.

Čištění a desinfekce rozvodů pitné vody

Čištění a desinfekce rozvodů pitné vody odstraňuje nánosy vodního kamene a usazenin z trubek a zabraňuje tak korozi a ucpávání rozvodů. Dále pak zabraňuje zvýšení tlakových a hydraulických ztrát. Zabýváme se i odstraněním bakterie Legionella v teplé vodě.

Čištění, proplach a konzervace podlahového topení

Čištění a proplach odstraňuje nánosy usazenin a zabraňuje ucpávání systému. Dále pak zabraňuje zvýšení tlakových a hydraulických ztrát a obnovuje teplotu vlivem lepšího přenosu tepla.

BCG® 

Kompletní program pro instalatéry a topenáře.

Jsme autorizovaným partnerem BCG. Více v sekci BCG partner.

Proč čistit?

Snižují účinnost zařízení, zvyšují energetické ztráty, omezují cirkulaci vody a další…

Prodlužuje životnost topných soustav, chrání kovy, obnovuje tepelnou účinnost…

Usazeniny o síle 3 mm mohou snižovat účinnost topné soustavy až o 38%…

Kontakt

607 102 694
info@tomanservis.cz

Kde působíme?

Především jižní Čechy,
Strakonicko, Prachaticko.

Informace

Jan Toman
IČO: 69555133